Perşembe, Mart 07, 2013

Gundelik Nesnelerden Dekorasyon Fikirleri

 Dekorasyon fikirlerimizin birincisine ve benim favorim olan elbise askıları ile başlayabiliriz.
Atıl kalmış ve kullanılmayan askılarınız dan dergileriniz için duvarda harika bir dergilik yapabilirsiniz.dekoratif bir kurdele bant üzerine belirli aralıklarla dizerek bunu daha onceden  monte edeceginiz başka bir askıyla duvara sabitleyebilirsiniz, Bu şekilde hem dekoratif bir görüntüye sahip olacaksınız, hemde ortadaki dergi kalabalığından kurtulmuş olacaksınız.
Zevkli bir çalışma çok beğendim.

Dekorasyon fikirlerimizin ikincisine bulaşık fırçaları ile devam ediyoruz.
Bunları mutfakta askı olarak kullanacağız, Bu yüzden fırçaların sap kısımlarına vida kancalardan takarak kullanacagız.Daha sonra fırçaların duvarla olan birleşimi içinde sıcak tutkal veya silikon kullanarak montajımızı bitirecegiz. İşte mutfağınız için şık kullanıcağınız askılarınız kullanıma hazır.
 Bisikleti olanlar bilir bagaj kısmında kullandığımız bu sapanlar bu defa duvarda size yardımcı bir aparat olarak iş görecektir.
Bunun içinde resimde görüldüğü gibi duvara bir pano monte ediyoruz. daha sonra bu panoya belirli aralıklar ile bu sapanları gerdiriyoruz,panonun sapanları gerecek kadar uzun olmasına ozen gosterin.ve daha sonra dergi gazete, şu bu ne isterseniz kullanıma hazır bence bu fikir evin girişi için kullanışlı görünüyor.


Ve geldik son çalışmamıza Çinlilerin şu küçük çorba kaşıklarından yine bir askı fikrimiz var, Bunları yada buna benzer kasıkları boyayarak yada saf halıyle sıcak tutkal yardımıyla duvara capraz sekilde yapıştırıyoruz ve sıkıca bastırıyoruz. Bunlara alternatif ek olarak kurdele de kullanabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...